O tom, prečo by sa vysokoškolskí učitelia nemali fotiť nahí

Autor: Monika Šusteková | 4.1.2013 o 15:51 | (upravené 5.1.2013 o 22:20) Karma článku: 15,33 | Prečítané:  9507x

Nový čas ma dnes informoval, že mladá manželka pána Magála zapózovala sporo odetá pri fotení kalendára. Na tom by nebolo nič zlé, keby táto mladá pani manželka nebola zároveň dekankou na vysokej škole, a keby tam spolu s ňou nepózovali aj ostatní pedagógovia.

Nový čas sa okrem toho, že kalendár označil za kontroverzný, v podstate zdržal komentára, akoby jedinou zaujímavou informáciou na celej veci bolo to, že k torzu nahej(?) pani dekanky sú prilepené - áno, hádate správne - práve nohy pána Magála.

Počas môjho štúdia na vysokej škole som zažila rôznych učiteľov. Nekompetentných, ktorým sa študenti otvorene vysmievali, i na mol opitých, ktorých bolo na skúšku treba ťahať z krčmy. Zažila som učiteľku, pri ktorej sme na každej prednáške vedeli, akú farbu spodného prádla dnes zvolila, učiteľa, ktorý bol totálne hluchý, i dekana, ktorý na imatrikuláciách vyhlásil, že naša (pedagogická) fakulta "vychováva manželky pre fakultu manažmentu".

Našťastie však moji učitelia na žiadnej porade nedostali nápad odfotiť sa nahí a spraviť z toho kalendár. Pedagógovia UCM v Trnave však bohužiaľ tento nápad dostali, a dokonca ho aj zrealizovali. Vzniklo tak niečo, čo podla mňa degraduje nielen ich, ale aj celú fakultu, univerzitu, a zároveň aj učiteľov ako takých.

Pre koho je tento kalendár určený? Majú si ho snáď zavesiť doma študenti, aby sa celý rok pozerali na svojich nahých učiteľov? Alebo chce hádam fakulta na svoje božské telá prilákať nových záujemcov o štúdium? Ako dôvod vzniku tejto trápnosti trnavskí pedagógovia uvádzajú, že výťažok z neho poputuje študentom FMK, ktorí sú ťažko zdravotne postihnutí. Existujú však snáď aj iné, vhodnejšie formy vyzbierania prostriedkov na dobrú vec, nie?

Do analýzy neuveriteľne ohavného vizuálneho prevedenia tohto diela či jeho otvorenej sexistickosti sa radšej ani nejdem púšťať, hoci by to bolo zaujímavé, keďže ide práve o fakultu masmediálnej komunikácie, ktorá by veci ako grafický dizajn alebo spôsob komunikácie s verejnosťou mala mať v malíčku. Nad zúfalou grafickou úrovňou tohto kalendára sa môžeme akurát tak pobaviť, mňa však nepobavil, ale neskutočne rozčúlil.

Asi naozaj žijem v nejakom inom vesmíre, ale vysokoškolský pedagóg by podla mňa mal byť súčasťou elity národa. Človek, ktorý by mal byť autoritou, ktorého by si študenti mali vážiť. Pre človeka so spoločenským statusom vysokoškolského učiteľa by mali platiť ešte prísnejšie morálne štandardy ako na bežných ľudí, keďže má veľký vplyv na budúce generácie. Ako si majú študenti vážiť niekoho, kto sa na nich z kalendára škerí vyzlečený a ukazuje im svoje chlpaté nohy vo "vtipných" ponožkách?

Slovenskí učitelia neustále bojujú za zvýšenie platov, a dúfajú, že spolu s ním sa zvýši aj ich spoločenské postavenie. Ťažko však môžu žiadať vyšší spoločenský status, úctu či váženosť, ak sa budú prezentovať takto. Pevne dúfam, že väčšina učiteľov z fotografie sa za svoj počin aspoň trochu hanbí. A dobre im tak. Majú sa za čo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žitňanská chce, aby polícia vysvetľovala, prečo nekoná. Poslanci váhajú

Ak vyšetrovatelia či prokuratúra podrobnosti nepovedia, musia to zdôvodniť. Mimovládne organizácie možnosť odmietnutia znepokojila.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu vyjadril svoju nespokojnosť, no s ohlasom v strane sa nestretol.

KOMENTÁRE

Zlomí sa charakter Mosta aj pri infozákone?

Žitňanská môže mať s presadením návrhu problém.


Už ste čítali?